373-E07-20-18-S21-230 - BAELZ AUTOMATIC United States
Description: MOTORHUBANTRIEB FOR MODULATING DUTY BAELZ 373-E07-20-18 FOR MOUNTING ON CONTROL VALVES TO DN 125 WITH RELAPSING FORCE-DEPENDENT MOTOR LIMIT SWITCHES THRUST: 2000 N CONTROL SPEED TY: 18 MM / MIN? 50 HZ 21.7 MM / MIN? 60 HZ PROTECTION: IP 42 ENVIRONMENTAL CONDITIONS: MAX. 0 ... 50 ° C, 0 ... 75% R. F. WITH MANUAL INTERVENTION HOOD: PLASTIC STROKE: MAX. 22 MM POWER SUPPLY: 230 V, 50/60 HZ WEIGHT APPROX: 2.2 KG