373-E07-20-06-S21-230 - BAELZ AUTOMATIC United States
Description: Motor hoist drive for control mode Baelz 373-E07-20-06-S21 For mounting on control fittings up to DN 125 With push-force-dependent motor limit switches Thrust: 2000 N Operating speed Ty: 6 mm / min. From? 50 Hz : 7.2 mm / min. From? 60 Hz Protection class: IP 42 Ambient conditions: max. 0 ... 50 ° C, 0 ... 75% r.F. not condensing With manual intervention Hood: plastic Stroke: max. 22 mm Including aluminum stands (S21), coupling and Mounting screws Power supply: 230 V, 50/60 Hz Weight approx.: 2,2 kg